درمان پارگی منیسک

درمان پارگی منیسک

چه روش هایی برای درمان پارگی منیسک وجود دارد؟

بهترین راهکار درمانی برای ترمیم منیسک پاره شده چیست؟

روش های درمان پارگی منیسک معمولا به پارامترهایی از جمله: سن فرد، جنسیت، میزان فعالیت بدنی فرد آسیب دیده، میزان آسیب وارد شده به منیسک زانو و… متفاوت می باشد.

در این مقاله سعی داریم به یکی از تکنیک های درمانی موثر در درمان پارگی منیسک بپردازیم. با ما همراه باشید.

پارگی منیسک

منیسک بافتی غضروفی در مفصل زانو می باشد. وظیفه ی مهم منیسک زانو، نقش ضربه گیری آن است.  این بافت غضروفی حرکت استخوان ها در کنار یکدیگر را تسهیل می نماید و از ساییدگی آن ها جلوگیری بعمل می آرود.

برخی اتفاقات مانند پیچ خوردن زانو و یا چرخش ناگهانی مفصل زانو می تواند باعث پارگی منیسک زانو شود و این پارگی، از جمله عارضه های شایع غضروفی می باشد. پارگی منیسک باعث ساییدگی استخوان و محدود شدن دامنه ی حرکتی و در نهایت آرتروز زانو، می شود.

عکس پارگی منیسک زانو

عکس پارگی منیسک زانو

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد این عارضه می توانید به مقاله ی پارگی منیسک مراجعه نمایید.

راه های درمان پارگی منیسک زانو

  • ورزش برای پارگی منیسک زانو

با انجام معاینات و بررسی های لازم توسط متخصص ارتوپدی، میزان آسیب دیدگی منیسک زانو مشخص می شود. اگر میزان آسیب دیدگی خفیف باشد ممکن است پزشک ، حرکات ورزشی مخصوصی را برای رفع آسیب دیدگی تجویز نماید.

دکتر پویان علوی نژاد متخصص ارتوپدی در اهواز  با دانش بروز و مهارت بالا در زمینه ی تشخیص و درمان بیماری های استخوانی و مفصلی می باشند .
شما عزیزان برای درمان پارگی منیسک می توانید از طریق زیر با ایشان ارتباط برقرار کنید:
شماره تماس:  ۰۶۱۳۳۹۱۶۲۳۳
صفحه اینستاگرام 

  • انجام جراحی آرتروسکوپی زانو

آرتروسکوپی روش کم تهاجمی می باشد و به نسبت جراحی های باز دارای دوره ی نقاهت کوتاه مدت می باشد. از این تکنیک برای تشخیص بیماری های استخوانی و یا میزان آسیب های وارد شده بر مفصل نیز استفاده می شود.

جراحی پارگی منیسک زانو

همانطور که در مطالب فوق بیان شد، آرتروسکوپی زانو یک تکنیک کاربردی به منظور رفع آسیب دیدگی منیسک زانو و پارگی آن می باشد. در این روش با ایجاد برش کوچک روی پوست، لوله ای حاوی دوربین را به مفصل مورد نظر وارد می کنند.

جراح ارتوپد از طریق دوربین تعبیه شده در آرتروسکوپ مفصل زانو با گستره ی دید باز می توان آسیب دیدگی منیسک را بررسی کند و اقدامات درمانی جهت رفع این پارگی را انجام دهد.

 

مزایای آرتروسکوپی پارگی منیسک زانو

این تکنیک درمانی با ایجاد برش جزئی روی زانو و وارد کردن میله به داخل مفصل صورت می گیرد. از مزایای این روش درمانی می توان به موارد مهمی از جمله:

  • مدت زمان آرتروسکوپی زانو کوتاه می باشد و معمولا حدود ۳۰ دقیقه تا یکساعت بطول می انجامد.
  • فرد بعد از آرتروسکوپی زانو مرخص می شود. (نیاز به بستری طولانی مدت در مراکز درمانی نیست.)
  • دوره ی نقاهت کوتاه مدت
  • تسریع روند بهبودی و… اشاره کرد.
آرتروسکوپی پارگی منیسک زانو

آرتروسکوپی پارگی منیسک زانو

نتیجه گیری

با بروز علائم پارگی منیسک حتما به بهترین متخصص ارتوپدی مراجعه نمایید، زیرا تشخیص درمان پارگی منیسک به عهده ی متخصص ارتوپدی می باشد و بعد از معاینه ی حضوری و انجام بررسی های لازم مشخص می گردد.

انجام آرتروسکوپی زانو به منظور ترمیم پارگی منیسک، روشی بسیار حساس می باشد و نیاز به دانش و مهارت بالای جراح دارد. به همین منظور توصیه می شود تا شما وطنان عزیز اهوازی، با انتخاب بهترین متخصص ارتوپد در اهواز، جراحی موفقیت آمیز و رضایت بخشی را به خود هدیه دهید.

برچسب گذاری توسط , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =